Jak pracujemy nad filmem?

Jak pracujemy nad filmem?

Filmy realizujemy w ścisłej współpracy z klientem, dostosowując działania do rodzaju filmu, wymagań klienta oraz zaplanowanego budżetu.

Przygotowując się do realizacji filmu, należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które decydują o jego sukcesie. Ważny jest odpowiedni dobór scenariusza, aktorów, muzyki czy efektów specjalnych. Bazując na naszym doświadczeniu wiemy, że na przebieg całego projektu mogą wpływać różne okoliczności, dlatego tak ważna jest dla nas bieżąca konsultacja projektu z Klientem. Plan naszej pracy zawsze dzielimy na trzy etapy, które charakteryzuje odrębny zakres działań:Napisz do nas

Koncepcja - podstawą dobrego projektu

Wszystkie realizowane przez nas produkcje traktujemy w sposób indywidualny. Ważna jest dla nas rozmowa z Klientem, podczas której chcemy dowiedzieć się o jego pomysłach oraz strategi, w którą powinien wpisywać się film. Po zbadaniu przez nas danej branży przedstawiamy pomysły na scenariusze do wykorzystania w filmie. Razem z Klientem na tym etapie ustalamy miejsce zdjęć, dodatkowe opcje jak różne wersje językowe, obecność lektora, zastosowanie efektów specjalnych czy animacji. Na końcowym etapie określamy czas trwania kolejnych kroków w produkcji.

Realizacja planu podczas dni zdjęciowych

To ile dni zdjęciowych potrzebujemy do nagrania danego filmu, zależy od ustalonego we wcześniejszym etapie scenariusza oraz stopnia skomplikowania filmu. Jest to najkrótszy etap produkcji, jednak wymaga on uwagi i zaangażowania od osób pracujących na planie (operatorzy kamer, dźwiękowcy, oświetleniowcy, obsługa planu itp.). Łączny czas nagrania zależny jest również od warunków pogodowych. W czasie produkcji korzystamy z wysokiej jakości sprzętu, w razie potrzeby kręcimy ujęcia z wielu kamer, także z lotu ptaka za pomocą drona.

Montaż - finalny etap projektu

W czasach zaawansowanych technologii cyfrowych to właśnie prace na tym etapie decydują o ostatecznym kształcie spotu reklamowego. Podczas postprodukcji następuje finalna obróbka materiału – dodanie omawianych efektów specjalnych, doświetlenie dodatkowych miejsc, dodanie animacji, korekta światła oraz kolorów. Naszą pracę kończy kolaudacja, czyli ostateczne zatwierdzenia filmu przez klienta.