Realizacja filmów szkoleniowych

Filmy szkoleniowe - popularna metoda nauczania

Filmy szkoleniowe to jeden z rodzajów filmów, który ostatnio zyskuje dużą popularność. Korzystają z nich zarówno firmy do przeprowadzania szkoleń, jak i indywidualne osoby do nauki. Nie ma w tym nic dziwnego, każdy z nas jest zabiegany i nie zawsze możemy wygospodarować dodatkowy czas na kursy czy szkolenia. W Good Case wiemy, jak poradzić sobie, z brakiem możliwości, aby uczestniczyć w tradycyjnych szkoleniach. Rozwiązaniem tego problemu są filmy szkoleniowe, które każdy może przeglądać w odpowiednim dla siebie czasie i miejscu. W społeczeństwie, w którym występuje proces ustawicznego kształcenia, ciągle musimy zdobywać nową wiedzę. W związku z tym, że każdy z nas jest zabiegany, nie zawsze możemy wygospodarować dodatkowy czas w ciągu dnia na kursy i szkolenia. Rozwiązaniem tego problemu są filmy szkoleniowe, które każdy może przeglądać w odpowiednim dla siebie czasie.

Film szkoleniowy służy do przekazywania wiedzy określonej grupie docelowej, mogą to być pracownicy, uczniowie czy studenci, którzy powinni zapoznać się z informacjami i zdobyć nowe umiejętności.

Filmiki szkoleniowe mogą zostać zrealizowane w formie wykładu, czyli zarejestrowania wypowiedzi osoby, która przekazuje informację lub zarejestrowania określonych czynności manualnych pokazujących jak wykonać dane zadanie. W ramach drugiego rodzaju możemy wyróżnić film instruktażowy, czyli rodzaj ruchomej instrukcji z komentarzem lektora.Napisz do nas

Zalety filmów szkoleniowych

Jeśli tworzysz filmik o tematyce uniwersalnej, który np. przekazuje informacje praktyczne, możesz wykorzystywać go wiele razy, ponieważ sposób wykonywania jakiejś czynności raczej nie ulegnie zmianie. Inwestując raz, możesz wielokrotnie korzystać ze stworzonego materiału. Twój filmik szkoleniowy to przenośny materiał edukacyjny, który może Ci służyć podczas różnych okoliczności i w wielu miejscach. Dobrze zrealizowany film szkoleniowy jest interesującą alternatywą dla tradycyjnego omawiania materiału. Każdy temat można przedstawić w sposób prosty i zrozumiały dla odbiorców, którzy docenią nową formę prezentacji.

Jak produkujemy filmy szkoleniowe?

Naszym głównym założeniem przy każdej współpracy z klientem jest szczegółowe omówienie zlecanego projektu. Dopełniamy wszelkich starań, by filmiki szkoleniowe spełniały wymagania wynikające z branży klienta. Przed przystąpieniem do pracy poznajemy specyfikę branży, której poświęcony jest film. Pozwala nam to zrealizować nagranie bogate w treści merytoryczne, a jednocześnie spełniające kryteria wizualne ważne dla odbiorców. Filmy szkoleniowe to nowoczesna forma realizowania szkoleń i nauczania, ponieważ są atrakcyjniejsze w odbiorze niż tradycyjne broszury czy materiały szkoleniowe. Ta forma prezentacji nie musi jedynie zastępować tradycyjnych szkoleń, ale również być jej urozmaiceniem. Przeplatanie wykładu z ruchomym obrazem podniesie jakość naszego przekazu, a przez to zwiększy zainteresowanie odbiorców.

Skorzystaj z naszego doświadczenia w produkcji filmów szkoleniowych, które prezentujemy w portfolio!