Dlaczego identyfikacja wizualna jest tak ważna?
Czerwiec 12, 2015
Gadżety reklamowe – komu i na co są potrzebne?
Wrzesień 8, 2015

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne gadżety reklamowe?

W dzisiejszych czasach żadna firma nie jest w stanie funkcjonować bez reklamy. Rodzajów promocji jest bardzo dużo: można na przykład stawiać na obecność w prasie, radiu i telewizji. Coraz bardziej popularna jest reklama w internecie, a wciąż wysoko w rankingach skuteczności są m.in. billboardy. Jednym ze starszych i tradycyjnych rozwiązań są również profesjonalne gadżety reklamowe, które – wykorzystane w odpowiedni sposób – pozwolą dotrzeć do potencjalnego klienta.

Dzięki gadżetom logotyp naszej firmy lub jej slogan mają szansę trafienia do szerokiej rzeszy odbiorców. Im więcej gadżetów rozdamy, tym na większy przekaz możemy liczyć. Dodatkowo logo firmy będzie towarzyszyło konsumentowi zawsze podczas użytkowania gadżetu. Ponadto rzecz, którą dostajemy jako prezent, z zasady nie jest traktowana jako reklama. Co za tym idzie, skuteczność takiego komunikatu jest dużo większa niż np. ulotki. Działamy w ten sposób na podświadomość odbiorcy, który przyjmując gadżet czuje się wyróżniony i doceniony. Kreując tego typu odczucia zwiększamy prawdopodobieństwo tego, że konsument w przyszłości wybierze ofertę naszą, a nie konkurencji.
Tu jednak bardzo ważna uwaga – powinniśmy zadbać, aby taki produkt był odpowiedniej jakości. Zdarza się, że przedsiębiorcy wolą iść w ilość, a nie w jakość. To błąd – tani i nieodpowiednio wykonany gadżet stanie się antyreklamą, a złe skojarzenie z nim związane zostanie przeniesione na całą markę. Wybierzmy również gadżet, który wiąże się z branżą, w jakiej działamy. Jego zły dobór także może przynieść negatywne skutki i zniechęcić klientów do naszych usług.