Dron DJI Phantom 4 czyli rewolucja w filmowaniu
Sierpień 1, 2016
Czym jest film targowy?
Sierpień 1, 2016

Kamera Blackmagic Pocket – profesjonalne narzędzie dla początkujących

Kamera Blackmagic Pocket to jedno z tych urządzeń w świecie cyfrowych możliwości, które pozwala na nagrywanie w bardzo wysokiej jakości za relatywnie niewielką cenę. Co więcej, Blackmagic Pocket jest urządzeniem rekomendowanym przez specjalistów dla początkujących filmowców.

Doskonałe wykonanie

Wykonanie kamery godne jest profesjonalisty – solidne aluminium w połączeniu z antypoślizgową gumą zapewnia komfort pracy z urządzeniem. Wygodny przycisk zwalniania mocowania obiektywu, który znajduje się na przednim panelu to kolejna, funkcjonalna i praktyczna zaleta. Na przedniej części, nad obiektywem znajdują się dwa wejścia tworzące zintegrowany mikrofon stereo.

Możliwości kamery Blackmagic Pocket są naprawdę imponujące. Obejmują one chociażby rozdzielczość 4K w najnowszej wersji, profesjonalne złącze HD-SD, doskonały sensor Super 35 czy 12-bitowe RAWy.

Bogactwo detali

Z tyłu kamera Blackmagic została wyposażona w przycisk record odpowiadający za uruchomienie nagrywania i jego zatrzymanie. Dodatkowo, na tylnym panelu znajduje się przycisk przewijania do przodu, do tyłu oraz play. Minimalizm tylnej strony, a także perfekcja wykonania podnoszą jakość użytkowania.

Boczny panel został wyposażony w 5 złączy: zasilanie 12V, Micro HDMI typ D; dwa złącza typu 3,5 mm Jack oraz złącze typu 2,5 mm LANC. Zasilacz jest częścią całego zestawu, wyróżnia się nietypową wtyczką 0,7 mm DC Jack. W dolnej i górnej części obudowy zostały umieszczone mocowania 1/4” UNC, zaś sama kamera jest ergonomiczna i efektywna.

Jeżeli rozpoczynacie dopiero przygodę z profesjonalnym filmowaniem, Blackmagic Pocket jest dla Was optymalnym wyborem.