Cechy dobrego filmu szkoleniowego
Maj 12, 2016
Czym są aplikacje mobilne?
Maj 23, 2016

Koszty produkcji reklamowej

Reklama w formie video uznawana jest zazwyczaj za bardzo kosztowną i jest to jeden ze stereotypów, przez który przedsiębiorcy nie chcą decydować się na video marketing. Tymczasem, cena takiego przedsięwzięcia wcale nie musi być wysoka, aby taka forma promocji była udana.

Osobom, które nie zajmują się profesjonalnie video marketingiem, często się zdarza traktować produkcję reklamową wykorzystywaną w sieci na równi z produkcją reklamową, która jest wyświetlana w telewizji. Choć posiadają one wiele wspólnych cech, to znacznie się różnią ze względu na ostateczne koszty, które należy ponieść. Duża część kwoty związana z ceną reklamy w telewizji to opłata za czas antenowy. Ponadto szklany ekran niejako wymusza stworzenie produkcji, w której dodatkowo wykorzystuje się znaną osobę do promocji danej marki. Niesie to za sobą bardzo duże koszty związane z gażą dla takiej osoby.

Tymczasem reklama video w Internecie może być o wiele bardziej skuteczna niż w telewizji, a przy tym zdecydowanie mniej kosztować. Po pierwsze, za jej emisję na serwisach internetowych zapłacimy niewiele albo wcale. Poza tym pomysłowy filmik umieszczony w Sieci może zdobyć rozgłos dzięki marketingowi wirusowemu, czyli formie reklamy, której popularność jest budowana przez kolejnych widzów dzielących się ze sobą informacją o danym filmiku. Dlatego internetowy filmik reklamowy musi charakteryzować się precyzyjnym przekazem i przede wszystkim dobrym pomysłem. Tym samym jego wyprodukowanie jest możliwe w cenie nawet kilkudziesięciokrotnie niższej, niż stworzenie analogicznej produkcji przeznaczonej do wyświetlania w telewizji. Jeżeli planujecie Państwo tego typu działania promocyjne – służymy pomocą, bez względu na branżę, w jakiej funkcjonujecie.