Czy wyświetlenia filmu przekładają się na biznesowy sukces?
Maj 6, 2016
Jakie treści publikować na YouTube?
Maj 12, 2016

Reklama video biznesu – czy się opłaca?

Wsparcie, jakie niosą treści wideo dla działań marketingowych, jest nieocenione w sprzedaży. Obecnie prawie 90% sklepów online działających w USA przekazuje ofertę swoim potencjalnym klientom właśnie za wykorzystaniem filmików. To nowa jakość i skuteczna forma promocji marki w sieci, szczególnie jeżeli chodzi o firmy prowadzące działalność, którą ciężko jest wytłumaczyć tylko za pomocą samych słów.

Możliwość dla każdego rodzaju biznesu

Tym, co często powstrzymuje przedsiębiorców przed wdrożeniem marketingowych rozwiązań wideo są obawy związane z kosztami takiej produkcji. Są to oczywiście bezpodstawne obawy. W porównaniu do ceny dotyczącej tworzenia reklam telewizyjnych, wydatki na reklamę wideo w sieci są naprawdę niewielkie. Często mogą zamknąć się nawet w zakresie od kilkuset do kilku tysięcy złotych, czyli stanowić zaledwie ułamek kwoty, którą należy przeznaczyć na reklamę telewizyjną.

Dobrze stworzony filmik reklamowy to wypadkowa trafnie przekazanych treści oraz formy atrakcyjnej od strony wizualnej. Zaletą filmików jest fakt, że mogą być rozpowszechniane na zasadzie marketingu wirusowego. To użytkownicy napędzają popularność danego wideo, przy czym sama oglądalność nie oznacza jeszcze, że dany materiał przynosi oczekiwane korzyści. Najbardziej liczy się adekwatność reklamy do danej grupy konsumentów, dzięki której zdecydowali się oni na skorzystanie z danej usługi lub zakupili reklamowany produkt. Ważna jest też ilość czasu, jaką widzowie poświęcili na oglądanie materiału, gdyż oznacza to, że był on dla nich interesujący lub pomocny.

Dlatego odpowiedź dotycząca pytania o opłacalność może brzmieć tylko w jeden sposób – tak, reklama video jest jak najbardziej opłacalna.