Czy reklama video jest konieczna?
Maj 23, 2016
Reklama video w pozycjonowaniu
Czerwiec 14, 2016

Zastosowanie filmów w edukacji

Edukacja – filar, na którym opierają się społeczeństwa. Idealna to taka, która odpowiada standardom intelektualnym dzisiejszego świata, a do tego spełnia oczekiwania uczniów. Ważnym elementem w procesie nauczania jest sposób przedstawiania danych treści.

Obecnie chętnie stosowanym rozwiązaniem jest prezentacja ich w formie video. Produkcje filmowe posiadają zalety, które z edukacyjnego punktu widzenia urastają do rangi elementów nie do zastąpienia.

Treści video – dlaczego tak ważne w szkołach?

Przedstawianie nauczanych treści za pomocą filmów znacznie ułatwia ich przyswajanie. Nauczyciel nie jest w stanie przedstawić wielu procesów czy faktów inaczej, niż za pomocą animacji lub nagrania. Poprzez video uczniowie zdobywają szersze pojęcie na temat danego zagadnienia, niż podczas korzystania z suchych tekstów i statycznych obrazów. Swobodny dostęp do korzystania z treści video pozwala uczniom powtarzać dane informacje aż do ich opanowania. Nie bez znaczenia jest możliwość przewijania filmiku, zatrzymywania go lub zaczynania od konkretnego momentu.

Choć stworzenie wysokiej jakości edukacyjnego video jest pracochłonne, to są to formy przekazu, które wykorzystuje się wiele razy, a ich aktualność dalej pozostanie taka sama. W dłuższej perspektywie filmiki są uznawane za najbardziej opłacalne czasowo narzędzie do nauki. Mogą być stosowane przy wielu okazjach i na wiele sposobów. Do najbardziej popularnych form należą filmiki edukacyjne, symulacje, wywiady, quizy oraz wszelkiego rodzaju instrukcje. Treści video stosuje się także podczas prowadzenia wszelkiego rodzaju wykładów, lekcji, zajęć dodatkowych oraz konferencji.

Jeżeli jesteście Państwo z różnych przyczyn zainteresowani takimi treściami, wówczas zapraszamy Was do skorzystania z naszych usług.