goodcase
Snapchat w marketingu
Październik 4, 2016
goodcase
Komunikacja wewnętrzna a video marketing
Październik 6, 2016

Jak dobrać gimbal?

goodcase

Kamery sportowe typu GoPro cieszą się obecnie ogromną popularnością. Sięgają po nie już nie tylko młodzi ludzie – liczba ich użytkowników wzrasta także wśród osób w średnim wieku. Aby ułatwić korzystanie z kamery, warto zaopatrzyć się w tak zwany gimbal. Stabilizuje on obraz i sprawia, że rejestrowane filmy mają o wiele lepszą jakość. Jak wybrać gimbal, aby należycie spełniał on swoją rolę?

Wśród parametrów urządzenia, które mają duże znaczenie znajduje się waga oraz rozmiar. Cechy te są istotne zwłaszcza wówczas, gdy gimbal ma być wykorzystywany nie tylko razem z kamerą, ale także dronem. Zawsze trzeba sprawdzić jak duże urządzenie jest w stanie udźwignąć dron.

Wielu producentów gimbali dedykuje swoje produkty konkretnym modelom kamer. Dlatego zawsze warto sprawdzić, czy wybrany przez nas gadżet może być stosowany z każdą kamerką. W przeciwnym razie może okazać się, że wydaliśmy tylko niepotrzebnie pieniądze.

Gimbale oferowane w sklepach dzieli się na 2D oraz 3D. W przypadku tych drugich stabilizacja obrazu jest o wiele lepsza. Wszystko dlatego, że gimbal 3D oblicza odpowiednie położenie kamery w trzech osiach, stabilizując obraz nie tylko w płaszczyźnie. Jest oczywiście droższy od standardowych modeli dwuosiowych, jednakże trudno sobie obecnie wyobrazić profesjonalne filmowanie z drgającym lub mało płynnym obrazem.

Dla profesjonalnych zastosowań optymalnym wyborem jest bez wątpienia gimbal 3D. Do zabawy, na przykład dla dziecka, 2D jest wystarczający.