goodcase
Jak dobrać gimbal?
Październik 4, 2016
Czym jest film 360 stopni?
Październik 26, 2016

Komunikacja wewnętrzna a video marketing

goodcase

Komunikacja wewnętrzna tyczy się każdej firmy. Wykorzystywana jest między innymi do motywowania pracowników. Obecnie wiele firm sięga po coraz to nowsze rozwiązania, które mają usprawnić komunikację i poprawić jej efektywność. Jak odnajduje się w tym video marketing?

Klasyczne maile oraz komunikaty wywieszane na tablicach ogłoszeń stosowane są ciągle w zastosowaniu, jednakże wiele firm stawia coraz częściej na alternatywne sposoby komunikacji z pracownikami. Są nimi chociażby nowatorskie filmy, które zalicza się do video marketingu. Ich niewątpliwym plusem jest przede wszystkim dynamika, przez co przekazywane informacje docierają do odbiorcy o wiele łatwiej. Poza tym komunikat audiowizualny jest szybciej przyswajany przez potencjalnego odbiorcę.

Firmy decydujące się na video marketing są świadome tego, że klasyczne formy komunikacji wewnętrznej mają coraz mniejszą siłę przebicia. Nie boją się inwestowania w video marketing, który okazuje się być dużo bardziej skuteczny. Co ciekawe, jest to rozwiązanie, które pozwala ograniczyć liczbę wykorzystywanych środków. Przekłada się to na zmniejszenie kosztów ponoszonych przez firmę. W ostatecznym rozrachunku video marketing opłaca się również pod tym względem – jeden krótki, sprawnie nagrany komunikat niesie za sobą o wiele więcej korzyści, niż nawet najlepiej zredagowany e-mail.

Nie zapominajmy także o budowaniu więzi w organizacji. Kierownictwo, które nie ogranicza się do suchych komunikatów pisemnych, tylko stara się spersonalizować przekaz, jest postrzegane przez pracowników o wiele lepiej, niż gdyby komunikacja odbywała się wyłącznie za pomocą bezosobowych e-maili.

Reasumując: video marketing ma dzisiaj wiele zastosowań. To nie tylko reklama wykorzystywana do promocji firmy, ale również skuteczny sposób na komunikację wewnętrzną między pracownikami.