goodcase
Komunikacja wewnętrzna a video marketing
Październik 6, 2016
Jak stworzyć strategię na kanale YouTube?
Październik 27, 2016

Czym jest film 360 stopni?

Video wyświetlane w 360 stopniach to alternatywa dla wirtualnego spaceru. Filmy stworzone w tej technologii dostarczają widzowi niepowtarzalnych wrażeń. Dzieje się tak głównie za sprawą tego, że obserwator znajduje się w samym centrum wydarzeń. Nieograniczony przez ramy monitora lub wyświetlacza, za pomocą kontrolera lub touchpada może rozejrzeć się dookoła. W zasięgu jego wzroku znajduje się wszystko co go otacza: z boków, z przodu i z tyłu, a nawet z dołu i góry.

Całość obrazu składa się z różnych filmów, kręconych z różnych perspektyw, różnymi kamerami. To właśnie dzięki temu możliwe jest uzyskanie materiału video wyświetlanego w 360 stopniach. Nie bez znaczenia jest tutaj dźwięk. Odpowiednio dobrany, stanowi dopełnienie całości. Ważne jest by zmieniał się wraz z ruchami obserwatora, tak jak dzieje się w rzeczywistości. Obecnie filmy 360 stopni możemy oglądać również na takich stronach, jak YouTube i Facebook. Użytkownicy tych portali stanowią największe grono odbiorców video tego typu. Jednak największe wrażenie robią obejrzane w technologii VR za pomocą specjalnych okularów.

Filmy 360 stopni mogą zostać wykorzystane na wiele sposobów. Potraktowanie ich jako materiały promocyjne może przynieść przedsiębiorstwu wiele korzyści. Co najważniejsze, rozwiązanie to pomoże przyciągnąć uwagę widza i wzbudzić jego zaciekawienie. Zaprezentowane w ten sposób wnętrze siedziby, czy też eventy firmowe, bez wątpienia będą oryginalną reklamą marki. Ponadto filmy 360 z pewnością znajdą zastosowanie w takich branżach jak nieruchomości, employer branding czy też motoryzacja.

camera-415142_1280