Co to jest responsywna strona internetowa?
Maj 14, 2015
Na czym polega identyfikacja wizualna firmy
Czerwiec 12, 2015

Aplikacja na telefon czy mobilna strona internetowa?

Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że poważnej firmie nie wystarczy już sama strona internetowa. Warto pomyśleć o rozwiązaniach, które sprawią, że nasza oferta zaistnieje również w świadomości aktywnych użytkowników urządzeń mobilnych. Rozwiązania są dwa – mobilna strona internetowa lub aplikacja na telefon.

Strona mobilna

Jest to strona stworzona specjalnie pod urządzenia mobilne. Od normalnej strony różni się okrojoną treścią oraz funkcjonalnością. To w zasadzie strona w pigułce, gdzie w przejrzysty i klarowny sposób przedstawiono to, co najistotniejsze w naszej ofercie. Taki minimalizm z jednej strony ułatwia nawigację po serwisie, z drugiej zmniejsza liczbę danych, które trzeba ściągnąć (ma to kolosalne znaczenie podczas korzystania z mobilnego internetu).

Aplikacja

To zdecydowanie nowocześniejsze rozwiązanie od strony mobilnej. Dedykowana aplikacja pozwala na skorzystanie z wielu ciekawych rozwiązań (choćby geolokalizacji, pozwalającej na doprowadzenie nas przez GPS w telefonie do konkretnego miejsca, np. naszego sklepu bądź biura). Aplikacje pozwalają również na pracę w trybie off-line, a także na wyświetlenie istotnych dla nas komunikatów na głównym ekranie telefonu, dzięki czemu możemy bezpośrednio docierać do klienta.

A może jedno i drugie?

Eksperci podpowiadają, że warto mieć w swojej ofercie obydwa rozwiązania. Przy czym należy pamiętać, by aplikacja na telefon nie dublowała się treścią ze stroną mobilną. Obydwie technologie powinny się wspierać i wzajemnie uzupełniać.