Jak budować wizerunek firmy/marki?
Kwiecień 28, 2015
Aplikacja na telefon czy mobilna strona internetowa?
Maj 14, 2015

Co to jest responsywna strona internetowa?

Responsywne strony internetowe to obecnie najbardziej popularny sposób na projektowanie serwisów www. Na czym polega ta technologia?

Responsywność to z języka angielskiego elastyczność, czułość. Słowo to idealnie oddaje ideę stron responsywnych. W dużym skrócie oznacza to, że strona taka samoczynnie dostosowuje się do rozdzielczości ekranu w urządzeniu, na którym jest aktualnie wyświetlana. Inaczej będzie zatem wyglądała na dużym ekranie komputera, inaczej na tablecie, a jeszcze inaczej w komórce. W dalszym ciągu będzie to jednak ta sama strona, z dokładnie tymi samymi treściami – oczywiście o ile sobie będziemy tego życzyli, bo tylko od nas zależy, co będzie wyświetlało się w danej wersji serwisu. Przy małej rozdzielczości ekranu możemy np. zrezygnować z wyświetlania zdjęć czy grafik lub całkowicie zmienić sposób nawigacji strony, by menu było bardziej czytelne i łatwiejsze w obsłudze.

Responsywność to idealne rozwiązanie w obecnych czasach, gdy do przeglądania internetu korzystamy z wielu całkowicie różnych od siebie urządzeń. Dzięki niemu mamy pewność, że nasza strona trafi do każdego odbiorcy, niezależnie od tego, w jaki sposób porusza się po sieci.