goodcase
Najważniejsze zalety video marketingu
Wrzesień 29, 2016
goodcase
Snapchat w marketingu
Październik 4, 2016

Najczęstsze błędy w kampanii video na YouTube

goodcase

YouTube jest bez wątpienia największym światowym serwisem pozwalającym na publikację treści video trwających do kilkunastu godzin. Niestety, z niewiadomych przyczyn wiele firm, które decydują się na tę formę komunikacji z internautami, popełnia bardzo proste błędy, które na pewno nigdy nie zostałyby popełnione w przypadku tradycyjnego przekazu reklamowego.

Co to za błędy? Przede wszystkim niespójny komunikat. Filmy muszą być kierowane do tej samej grupy docelowej, przyjmować ten sam format i tę samą konwencję. Chaos komunikacyjny z pewnością nie przyciągnie nowych klientów. Nie ma żadnych przeszkód, żeby stworzyć na przykład nowy kanał – przecież wszystkie treści tworzone przez daną markę nie muszą znaleźć się w jednym miejscu.

Do tego kwestie estetyczne – skoro na stronie internetowej z powodzeniem stosuje się zalecenia zawarte w Księdze identyfikacji wizualnej, to dlaczego nie robić tego również na kanale YouTube? Tworzenie odpowiednich miniaturek, wyeksponowane logo, odnośniki i polecenia dotyczące wyłącznie własnych treści – każdy z tych elementów ma realny wpływ na odbiór danego kanału.

Nie zapominajmy także o promocji. Nawet najlepiej zrealizowane filmy muszą być promowane – na firmowym blogu czy chociażby w Social Mediach. Jeżeli dodatkowo poświęcimy trochę czasu i przetłumaczymy filmik na angielski, to jego popularność może znacznie wzrosnąć – także ze względu na fakt, że Google bardzo dobrze pozycjonuje treści znajdujące się na YouTube.