Czym jest Social Media Video?
Sierpień 3, 2016
goodcase
Najczęstsze błędy w kampanii video na YouTube
Wrzesień 29, 2016

Najważniejsze zalety video marketingu

goodcase

Video marketing przez bardzo długi czas nie był traktowany przez reklamodawców z należytą uwagą. Jedyną popularną formą reklamy audiowizualnej była reklama telewizyjna, z definicji jednostronna, nastawiona na przekazanie informacji, ale już nie na interakcję. Video marketing, z racji tego, że dotyczy przede wszystkim Internetu, czyli kanału komunikacyjnego, w istotę którego wpisana jest interakcja, otwiera przed reklamodawcami zdecydowanie większe możliwości.

Przede wszystkim użytkownicy Internetu wolą zazwyczaj film niż tekst. Internauci generalnie czytać nie lubią, a nawet jak lubią, to bardzo szybko się rozpraszają. W przypadku video marketingu ten problem znika – film po prostu się ogląda, bez konieczności zbytniego angażowania uwagi. Dzięki temu, w krótkim czasie, można przekazać odbiorcy zdecydowanie większą ilość informacji, niż w przypadku tradycyjnego tekstu.

Nie zapominajmy również o kwestiach wizerunkowych. Organizacja, która komunikuje się z otoczeniem nie tylko za pomocą komunikatów prasowych lub innych tekstów, ale również dzięki zdecydowanie bardziej przystępnym produkcjom video, zyskuje o wiele bardziej przyjazny oraz profesjonalny wizerunek. Poza tym otwiera się na nowy sposób komunikacji z potencjalnym klientem.

Ponadto video marketing może odwoływać się do całej gamy uczuć. W przypadku tekstu należy liczyć przede wszystkim na inteligencję, wrażliwość oraz wyobraźnię czytelnika. Tworząc film możemy niejako sami nadać mu pożądane znaczenie. Montaż, dźwięk, oświetlenie, gra aktorska, muzyka, scenariusz, dialogi – to mnóstwo czynników, dzięki którym dany komunikat może zostać zapamiętany. Tym bardziej, że naprawdę dobre produkcje są w stanie rozprzestrzenić się viralowo i zgromadzić wielomilionową widownię.

Video marketing jest bez wątpienia najbardziej przyszłościową formą reklamy, która na dodatek otwiera przed utalentowanymi twórcami ogromne możliwości.