Jakość 8K – nowy trend czy sezonowa ciekawostka?
Sierpień 3, 2016
goodcase
Najważniejsze zalety video marketingu
Wrzesień 29, 2016

Czym jest Social Media Video?

Social Media Video to doskonała forma reklamy w mediach społecznościowych, która w przystępny i ciekawy sposób przedstawia dowolną ofertę. Specjaliści od marketingu wskazują na ogromne zalety tego rozwiązania – połączenie dźwięku i obrazu to wspaniałe narzędzie promocyjne, które pozwala na zaangażowanie odbiorcy i tym samym skuteczniejsze zwrócenie jego uwagi na prezentowaną treść.

Potężny oręż w reklamie

Specjaliści od reklamy i marketingu zgodnie twierdzą, że Social Media Video to jedna z najbardziej skutecznych form propagowania treści w Sieci. Filmy mają zachęcać oglądających do ich udostępniania na popularnych portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter czy Instagram. Jedyną przeszkodą, która nieco zakłóca rozpowszechnianie filmów reklamowych, jest ograniczenie dotyczące długości publikacji, aczkolwiek eksperci od ich tworzenia nie widzą w tym wielkiej przeszkody, stawiając na kreatywność, proste i jasne formy przekazu, a także wezwanie „call to action”. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że z Social Media Video z powodzeniem korzystają najsłynniejsze światowe marki.

Treści video w mediach społecznościowych

Od strony praktycznej video można wgrać bezpośrednio na stronę w portalu, można również udostępnić link do już opublikowanego filmiku. Instagram dopuszcza publikację filmów o długości do 60 sekund. Na Twitterze marki mogą uzyskać możliwość udostępnienia 10-minutowego filmiku. Z kolei na Facebooku można podlinkować nawet dziesięciogodzinny film z Youtube, jednak w tym przypadku również sprawdzają się przede wszystkim krótsze treści, o długości zwykłego klipu muzycznego. Dzieje się tak, ponieważ rzesza użytkowników Facebooka korzysta z tego portalu za pomocą smartfonów.