Wirtualny spacer a działania promocyjne firmy
Październik 28, 2016
GoPro w video marketingu
Listopad 3, 2016

Produkcje video w employer brandingu

Pomimo dużej konkurencji na rynku pracownika bardzo ciężko znaleźć dobrego specjalistę. Doskonale zdają sobie z tego sprawę firmy rekrutujące. W odpowiedzi na potrzeby pracodawców powstała nowa dziedzina z pogranicza zarządzania zasobami ludzkimi i marketingu – employer branding.

Employer branding ma na celu ukazanie firmy jako wartościowego pracodawcy. Powszechnie przyjęło się, że jest to wizerunek „pracodawcy z wyboru”. Odpowiednie warunki pracy oraz perspektywa pięcia się po szczeblach kariery to najbardziej cenione przez pracowników czynniki. Do ich promocji przedsiębiorstwa wykorzystują dwa rodzaje employer brandingu: wewnętrzny i zewnętrzny. Pierwszy ogranicza się do komunikacji między pracodawcą i już zatrudnionymi osobami. Służy głównie budowaniu pozytywnego i efektywnego środowiska pracy, sprzyjającego zadowoleniu zatrudnionych. Drugi rodzaj employer brandingu stanowi wsparcie dla prowadzonych działań rekrutacyjnych. Jego celem jest przyciągnięcie do firmy młodych specjalistów, którzy będą wartościowymi pracownikami.

Samo ogłoszenie na różnych portalach nie stanowi wystarczającego źródła informacji o pracodawcy. Zarówno w przypadku wewnętrznego employer brandingu, jak i zewnętrznego idealnie sprawdzą się materiały reklamowe w postaci produkcji video. Odpowiedni film, czy to w postaci reklamy, czy materiału motywującego, to zawsze ciekawe, przykuwające uwagę rozwiązanie. W tym wypadku, sztandarowym przykładem jest reklama telewizyjna PZU, obrazująca dość nietuzinkową rozmowę rekrutacyjną: https://www.youtube.com/watch?v=18eOE44j9qw. Firma idealnie wykorzystała potencjał materiału video. Humorystyczne podejście przy jednoczesnym profesjonalizmie wzbudza sympatię widza. Poszukujący pracy na pewno będzie pamiętał o tym pozytywnym obrazie firmy podczas składania swojego CV, a taki jest właśnie cel potencjalnego pracodawcy.

pexels-photo-90368