Czy filmy są skuteczną formą reklamy?
Wrzesień 25, 2015
Wpływ opakowania na decyzje zakupowe klienta
Wrzesień 25, 2015

Czym jest videomarketing?

Paleta narzędzi marketingowych we współczesnym świecie biznesu jest ogromna. Co istotne ich liczba cały czas rośnie. Marketing, szczególnie w Internecie, duży nacisk kładzie na treści video, a więc videomarketing.

Niewątpliwie największe zasługi na polu rozwoju videomarketingu ma serwis Youtube.com. Filmy video prawie wszystkim kojarzą się w pierwszej kolejności z tym serwisem. Jednak wystarczy zerknąć na blogi czy internetowe strony firmowe, żeby się przekonać, że również one wypełnione są tego typu materiałami. Filmy prezentujące firmę, jej ofertę, wartości, filmy szkoleniowe, instruktażowe, humorystyczne, wizualizacje. W ostatnim czasie powstała szczególnie moda na twórczość poradnikową. Kiedyś ograniczała się ona głównie do spraw kulinarnych, a teraz mamy dostępnych ekspertów w przeróżnych zakresach.
Zaletą videomarketingu jest możliwość interakcji poprzez posty pod każdym filmem, fakt mocnego wpływania na emocje i większe zaufanie do takich treści. Dobry film może również zarabiać na reklamach na YouTube.com. Łatwo też wciągnąć go w marketing wirusowy i szybko rozprzestrzeniać. Również poprzez social media. Są to materiały interesujące dla klientów i kontrahentów. Warto mieć je choćby w minimalnym zakresie, jeśli od razu nie mamy pomysłu na ciekawy cykl.