Co to jest visual merchandising?
Wrzesień 25, 2015
Czym jest videomarketing?
Wrzesień 25, 2015

Czy filmy są skuteczną formą reklamy?

Reklamować nasze produkty możemy za pomocą różnorodnych mediów. Również formy reklamy mogą być rozmaite. Jedną z bardziej skutecznych form jest film reklamowy.

Film to reklama dynamiczna, bardzo absorbująca, jak wszystko, co jest nam podane w postaci gotowego obrazu. Taki ruchomy obraz zastępuje i milion słów. A uzupełniony o właściwy dźwięk pobudza wyobraźnię, gra na emocjach, pozostawia niezapomniane wrażenia. Warto skorzystać z takiej siły przekazu przy reklamie naszych produktów. Można tu zrealizować nawet najśmielsze pomysły, różnorodne ujęcia, jak również efekty specjalne.
Film taki znajduje zastosowanie zarówno w mediach tradycyjnych, jak i społecznościowych (social media). Może prezentować działalność firmy czy najważniejsze idee jej funkcjonowania. Za cel możemy mu obrać promocję marki w formie krótszego filmu – spotu reklamowego bądź formy dłuższej – filmu promocyjnego. Inny rodzaj to film szkoleniowy, który przekazuje określony zakres wiedzy.
Dobry pomysł przeniesiony w ciekawy scenariusz, a przy tym umiejętnie i efektownie nakręcony, z pewnością będzie bardzo skuteczną formą reklamy. Przyciągnie uwagę do prezentowanych treści i zachęci odbiorcę do określonego działania. A wszystko to w gotowej formie, podanej wprost widzowi, co przyswaja się najłatwiej i ma dużą moc oddziaływania.