W jakich branżach sprawdzą się systemy rezerwacji?
Luty 19, 2016
Czym jest film korporacyjny?
Marzec 1, 2016

Jakie technologie wykorzystujemy przy tworzeniu interfejsów mobilnych?

Interfejsy mobilne, które projektujemy dla Państwa, powstają w technologiach HTML5 i CSS3, ze szczególnym naciskiem na CSS Media Querries.

HTML5 jest językiem programowania wykorzystywanym do prezentowania i tworzenia stron WWW. W porównaniu z poprzednimi wersjami posiada wiele nowych elementów usprawniających tworzenie stron i serwisów internetowych. Dzięki możliwościom, jakie niesie za sobą ten język, korzystanie ze stron internetowych na różnych urządzeniach, również mobilnych, jest znacznie ułatwione.

Przede wszystkim dzięki HTML5 odtwarzanie multimediów jest o wiele prostsze, ponieważ przeglądarka nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych wtyczek czy programów (np. Flash Playera). Poza tym jest to język, który umożliwia twórcom stron implementację modułów odpowiedzialnych za płynne wyświetlanie statycznych grafik, np. galerii zdjęć. Otwiera również nowe możliwości w zakresie efektownej integracji tekstu z obrazem na stronie internetowej. Ponadto HTML5 ułatwia wprowadzanie danych na stronie (np. w formularzu kontaktowym) i jest doskonałym narzędziem w przypadku tworzenia witryn wyświetlanych na różnych urządzeniach – od komputerów, po tablety, smartfony itp. Co więcej, na każdym z tych urządzeń taka witryna będzie wyglądała tak samo.

W Good Case korzystamy również z funkcjonalności, jakie oferuje nam język CSS3, a szczególnie jeden z jego modułów, zwany CSS Media Querries. CSS3 jest językiem ściśle współpracującym ze standardem HTML5. Jego główną rolą jest pomoc w ustaleniu sposobów prezentacji poszczególnych elementów znajdujących się w dokumencie internetowym, takich jak krój tekstu, jego kolor, marginesy, interlinia itd. Moduł Media Querries współpracujący z CSS3, pozwala decydować m.in. o orientacji ekranu (pionowa lub pozioma, np. w urządzeniach mobilnych), rozdzielczości wyświetlanego obrazu czy dostosowaniu obrazu do medium, na którym wyświetlana jest strona.

Wszystkie powyższe technologie są doskonałym narzędziem do tworzenia interaktywnych, wizualnie rozwiniętych stron oraz aplikacji. Są one kompatybilne i płynnie działają z każdym urządzeniem, bez względu na rozdzielczość wyświetlacza.