Filmowy kanał na Youtube – jak go przygotować?
Sierpień 3, 2016
Explainer video – czym jest i do kogo powinno być skierowane?
Sierpień 3, 2016

Dron w produkcji reklamy

Współczesne reklamy często przypominają najlepsze produkcje filmowe wielkiego ekranu. Ciekawy scenariusz, bogata treść i przede wszystkim niecodzienne ujęcia to znak rozpoznawczy dobrej produkcji reklamowej. Nowoczesne technologie stwarzają wiele możliwości, które doskonale odnalazły się w świecie filmów reklamowych. Jednym z rozwiązań, które rewolucjonizuje ten rynek, są drony. To zdecydowanie najnowszy trend pozwalający na wykreowanie niecodziennego lub oryginalnego spotu reklamowego.

Filmowanie z drona

Produkcja reklamy przy użyciu drona umożliwia zaprezentowanie niezwykłych możliwości technologicznych oraz artystycznych stojących za ujęciami z lotu ptaka. Bezzałogowe statki powietrzne docierają do miejsc, do których nie dotarłaby tradycyjna kamera. Zdjęcia wykonywane z powietrza wyróżniają się dynamiką oraz sprawiają wrażenie relacji wydarzenia na bieżąco. Co więcej, filmy realizowane w ten sposób charakteryzują się dużą rozdzielczością, precyzją i niepowtarzalnością, szczególnie jeśli zostaną połączone z efektami 3D.

Reklama z drona

Inną możliwością reklamy przy wykorzystaniu drona jest przymocowanie do niego baneru. Latające reklamy są przede wszystkim nowością, która przyciąga uwagę i zapada w pamięci. Istotnym jest fakt, że ten rodzaj promocji dociera niemalże wszędzie i jest idealny podczas imprez masowych czy wszelkiego rodzaju eventów. Tego rodzaju reklamy wykorzystywane są chociażby w plenerze.