Dron w produkcji reklamy
Sierpień 3, 2016
Jakość 8K – nowy trend czy sezonowa ciekawostka?
Sierpień 3, 2016

Explainer video – czym jest i do kogo powinno być skierowane?

Dobry biznes to taki, który oprócz perfekcyjnego pomysłu w zrozumiały sposób komunikuje się z potencjalnymi klientami i partnerami handlowymi.

Rozpoczynając działalność niełatwo jest dopełnić wszystkich wymagań, szczególnie tych związanych z klarowną prezentacją działalności, produktu lub usługi. Natychmiastowe tworzenie reklamy, która pochłonie znaczącą część funduszy, nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Dlatego należy zacząć od umożliwienia potencjalnemu klientowi zrozumienia sensu naszej działalności.

Krótko, ale precyzyjnie

Explainer video to w tym przypadku najlepsza forma przekazu, trwająca najwyżej 3 minuty. Przy pomocy krótkiego filmu przedstawiamy produkt i wskazujemy na korzyści jakie ten ze sobą niesie. Film musi być tak skonstruowany, by odpowiadał na najważniejsze pytania związane z produktem. Jego celem jest rozwianie wątpliwości klienta oraz wskazanie rozwiązania dotyczącego określonego problemu. Oglądający musi w tej prezentacji odnaleźć samego siebie, powinien się z nią również utożsamić. Konstrukcja filmu powinna być krótka, ale chwytliwa – idealnie, jeśli w filmie będzie zawarta historia z odpowiednią fabułą, ponieważ taką produkcję o wiele łatwiej zapamiętać.

Film nie musi kosztować majątku, ale bezspornie powinien być wykonany w profesjonalny sposób. Nie zapraszajmy do współpracy osób, które nie znają tematu od strony merytorycznej i praktycznej. Musimy pamiętać, że explainer video ma nam służyć na kilku płaszczyznach. O tym, że powinno wspomagać sprzedaż, już wiemy. Warto jednak pamiętać, że po publikacji w serwisach video może być chociażby pozycjonowane w Google na interesujące nas słowa kluczowe.