Video marketing a reklama w TV
Czerwiec 14, 2016
Video przyszłością Facebooka
Czerwiec 24, 2016

Przewaga filmu nad tekstem

Stworzenie udanej reklamy nie jest łatwe, chociaż opiera się na w miarę prostych założeniach. Jej najważniejszym zadaniem jest skuteczne informowanie klienta o danej ofercie oraz przekonywanie go do jej wyboru.

Jeden z najbardziej efektywnych środków promocji marki lub produktu to video marketing. Dzięki niemu możemy dostarczyć widzom wartościową ofertę, stać się bardziej wiarygodnymi w ich oczach, a przede wszystkim – wpływać na ich emocje i pobudzać zainteresowanie.

Badania porównujące odbiór treści pisanych oraz treści video nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości. To dzięki wykorzystaniu technik audiowizualnych możemy znacznie szybciej wzbudzić zaangażowanie potencjalnego klienta, dzięki czemu zapozna się on z całą treścią komunikatu. Dzieje się tak ze względu na to, że reakcja emocjonalna następuje jeszcze przed właściwym zrozumieniem przez mózg przedstawionych scen. Tymczasem czytanie tekstu może znudzić i nierzadko przedstawianie pewnych zagadnień za jego pomocą jest więcej niż niewystarczające.

Ważną kwestią jest również to, że video jest przystępne dla wszystkich i do jego zrozumienia potrzeba znacznie mniejszej wiedzy, niż w przypadku słowa pisanego. Przyczynia się to do pozyskania szerszego grona odbiorców i to właśnie tych realnie zainteresowanych kupnem danego produktu. Co więcej, video pozwala na zastosowanie różnych ciekawych form prezentacji treści. Jeżeli jest ono umieszczane w Sieci, to dodatkowo możemy kontrolować jego dystrybucję, a filmik sam zyskuje na swej popularności w miarę bycia polecanym przez kolejnych internautów.