Zastosowanie filmów w biznesie
Czerwiec 14, 2016
Przewaga filmu nad tekstem
Czerwiec 14, 2016

Video marketing a reklama w TV

Telewizja wciąż pozostaje najpopularniejszym medium reklamowym, szczególnie w mniej zinformatyzowanych społeczeństwach. Jednakże dla wielu ekspertów w dziedzinie marketingu to Internet jest uznawany za optymalne medium.

Krótka ilość czasu antenowego nie pozwala reklamom telewizyjnym na zbytnią inwencję – przekaz musi być szybki, hasło chwytliwe, efekty widowiskowe. Nie ma miejsca na dokładne zapoznanie konsumenta z daną marką. Tymczasem filmiki marketingowe w sieci muszą cechować się pewnymi wartościami, jak na przykład użytecznością lub sposobem ciekawej prezentacji, a ich długość jest tak naprawdę kwestią drugorzędną.

Przewaga reklamy w sieci nad reklamą w telewizji

Owszem, reklama telewizyjna wciąż jest dostępna dla wielu potencjalnych odbiorców, ale nie oznacza to, że musi do nich przemówić. Dla odmiany video umieszczane w sieci trafia do wybranych osób, realnie zainteresowanych kupnem danej rzeczy lub skorzystaniem z konkretnej usługi. Jako że filmiki reklamowe lub promocyjne trafiające do Internetu wymagają interesujących treści o wysokiej jakości merytorycznej, to kluczem jest stworzenie materiału będącego ciekawym, przydatnym lub inspirującym dla użytkownika. Tutaj z pomocą przychodzi wiele możliwości, z których najważniejsza jest różnorodność form video marketingu.

Mogą one przybrać postać zabawnego lub interaktywnego filmiku, instrukcji, czy reklamy oddziałującej na emocje widza. Możliwości jest na pewno więcej niż w przypadku TV i przynoszą one bardziej spektakularny efekt.

Jeszcze jedną ważną kwestią są koszty. Reklama w telewizji jest naprawdę kosztowna, na którą składa się czas antenowy, duże koszty związane z emisją reklamy czy angaż znanej osoby do działań reklamowych. Tymczasem dystrybucja video w sieci może nie generować żadnych kosztów, większe znaczenie posiada jego treść oraz pomysł niż wygląd, a do uzyskania wiarygodności nie potrzebny jest żaden celebryta.