Rodzaje filmów reklamowych.
Listopad 24, 2015
Czy branding pomaga w tworzeniu strategii marketingowej?
Grudzień 14, 2015

Co dają videoblogi?

Bez względu na to, czy jesteśmy indywidualnymi użytkownikami Internetu, czy też publikujemy vlogi związane z zakresem działalności gospodarczej naszej firmy, korzyści z ich umieszczania w Sieci są bardzo duże.

Przede wszystkim dzięki vlogom tworzymy własną markę. Internet staje się, jeżeli już nie jest, najważniejszym kanałem wymiany informacji. Regularnie publikując filmy w Internecie budujemy własną bazę widzów i stajemy się bardziej wiarygodni w oczach klientów oraz kontrahentów. Jeżeli filmy bezpośrednio dotyczą konkretnego rodzaju działalności oferowanej przez naszą firmę, wówczas dodatkowo dajemy się poznać jako eksperci i specjaliści. Doskonale wiedzą o tym m.in. firmy budowlane, które udostępniają w Internecie zaawansowane filmy instruktażowe odnośnie np. różnych etapów budowy domu, tym samym reklamując swoje usługi. Oczywiście w ten sposób można reklamować praktycznie każdy rodzaj działalności gospodarczej – od zaawansowanego przemysłu, poprzez transport, branżę medyczną, działalność kulturalną itd.

Ze względu na ciągle rosnący dostęp do taniego Internetu publikacja materiałów video przestaje być jedną z wielu dróg dotarcia do klienta, a staje się po prostu koniecznością. Dzieje się tak również ze względu na bardzo prozaiczną przyczynę – łatwość przyswajania informacji, która zostanie podana w formie obrazkowej. Przeczytanie artykułu na jakiś temat wymaga od nas skupienia. Obejrzenie materiału video już nie. A o tym, jak trudno się skupić podczas korzystania z zasobów internetowych wie każdy, kto kiedykolwiek Internecie przebywał dłużej niż godzinę.

Dlatego jeżeli planujecie Państwo założenie vloga, zrealizujemy go dla Was zgodnie z Waszymi wytycznymi.